title

Home Page District Governor 1st V. District Governor 2nd V. District Governor Cabinet Officers
District Events 4 C5 Newsletter Calendar Announcements 4-C5 Special Dates
4 C5 Area Map Special Links Short History International Clip Art
GLT Team Contest & Awards Photo Gallery Lions Projects 4 C5 Special Forms
DISTRICT 4 C5 CLUBS
UPDATED JULY 1, 2013
REGION ZONE         CLUB Meeting Dates & Times
DONNER REGION    
  Foothill Zone Auburn 49ers Thursdays 6:45 AM
    Auburn Host Wednesdays 12 NOON
    Colfax 1st & 3rd Tuesday 12:15 PM
    Foresthill 1st & 3rd Tuesday 7:00 PM
    Meadow Vista 2nd & 4th Wednesday 7:00 PM
  Golden Empire Zone Foothill 2nd & 4th Wednesday NOON
    Gold Country Tuesdays 12:15 PM
    Higgins Diggins 1st & 3rd Thursday 7:00 PM
    Penn Valley 2nd & 4th Thursday 6:30 PM
    Bear River Lioness 3rd Monday 7:00 PM
  Sierra Zone Downieville 1st & 4th Monday 6:00 PM
    Grass Valley Host 2nd & 4th Thursday 7:00 PM
    Nevada City 2nd & 4th Wednesday 7:00 PM
    Yuba River 3rd Thursday 6:30 PM
DOS RIOS REGION    
  Eureka Zone Newcastle Golden Spike 2nd & 4th Tuesday 6:45 PM
    Lincoln Host 1st & 3rd Thursday 7:00 PM
    Lincoln Hills 1st & 3rd Thursday NOON
    Loomis 1st & 3rd Tuesday 12:15 PM
    Rocklin 1st Tuesday 7:00PM
3rd Tuesday 9:00 AM
  Gordon Zone Davis Aggie Wednesdays 7:00 PM
    Davis Host 2nd & 4th Monday NOON
    Esparto 1st & 3rd Thursday 7:00 PM
    Reveille Tuesday 7:00 AM
    Winters 2nd & 4th Wednesday 7:00 PM
    Woodland Host Wednesday 12:15 PM
    Yolo Sunset 1st & 3rd Tuesday 7:00 PM
  Wolfskill Zone Antelope 2nd & 4th Wednesday 6:30 PM
    Ambasador 1st & 3rd Thursday 7:00 PM
    Country Club 1st Monday 6:00 PM
    Country Club 2nd & 3rd, 4th, Monday 12:15 PM
    Fair Oaks Host 2nd Thursday 7:00 PM
    Rio Linda 2nd & 3rd Thursday 7:00 PM
SACRAMENTO REGION    
  Camellia Zone Embarcadero Wednesday 7:10 AM
    Golden State 2nd & 4th  Wednesday  7:00 PM
    Midtown 2nd Friday, 7:00 PM
  Crocker Zone Fort Sutter 1st & 4th Tuesday 12:00 PM
    Mabuhay 3rd Thursday 6:30 PM
    Senator 1st & 3rd Thursday 7:00 PM
  Poppy Zone Capitol 3rd Thursday 6:30 PM
    Land Park Tuesday 7:00 AM
    Maharlika 1st & 3rd Tuesday 7:30 PM
    Metropolitan 1st Wednesday 6:00 PM
    Valley Hi 1st & 3rd Thursday 7:00 PM
  Sutter Zone Delta 2nd Thursday 7:00 AM
    Elk Grove 2nd & 4th Monday 6:30 PM
    Galt 2nd & 4th Thursday 7:00 PM
    Pride of Laguna Creek 2nd & 4th Wednesday 7:00 PM
WASHOE REGION    
  Diamond K Zone Citrus Heights 1, & 3rd Wednesday 7:00 PM
    Orangevale 1st & 3rd Tuesday 7:00 PM
    Roseville Host 1st & 3rd Wednesday NOON
    Roseville Host 4th Wednesday 6:00 PM
    Roseville Sunrise 1st & 3rd Tuesday 7:00 PM
  Marshall Zone Mother Lode 1st & 3rd Thursday 7:00 PM
    Somerset Pioneer 2nd & 4th Wednesday 7:00 Pm
    Placerville Tuesday 12:00 NOON
  Mather Zone El Dorado Hills 1st & 4th Wednesday 7:30 PM
    Folsom City Host 1st & 3rd Wednesday 7:00 PM
    Folsom Lake 2nd & 4th Wednesday 6:30 PM
    Sierra 3rd Friday 6:30 PM
LEO CLUBS    
  Bear River Elite Grass Valley Sponsor: Higgins Diggins
  EV Cain Middle School Auburn Sponsor: Auburn Host
  Magnolia Middle School Grass Valley Sponsor: Higgins Diggins
  Placer High School Auburn Sponsor: Auburn Host
  United Leo's of Chana Auburn Sponsor: Auburn Host
  California Aerospace Academy Sacramento Sponsor: Country Club
Capay Valley Esparto Sponsor: Esparto
  Foothill Newcastle Sponsor: Newcastle
  Grant High Pacers Sacramento Sponsor: Senator
  Golden State Sacramento Sponsor: Golden State
  Madison Esparto Sponsor: Esparto
  Maharlika Sacramento Sponsor: Maharlika
  Diamond Backs Shingle Springs Sponsor: Mother Lode
  Eldo Leos El Dorado High Sponsor: Placerville
  Folsom High School Folsom Sponsor: Folsom Lake
  Titans Luther Burbank HS Sacramento Sponsor: Land Park
  Vista Del Logo Folsom Sponsor: Folsom City Lions
  Valley Hi Elk Grove Sponsor: Valley Hi
  WSCA Rocklin Sponsor: Rocklin
       

District 4-C5 © 2010-2011

Webmaster - Jan Windsor